Szpital UJASTEK nie jest placówką hospitalizującą lub diagnozującą pacjentki ciężarne z koronawirusem SARS-CoV-2. Lista 19 szpitali przekształconych w zakaźne do walki z COVID-19 została podana przez MZ w dniu 12-03-2020 r.

 

Pacjentki

z podejrzeniem infekcji:

  • przejawiające objawy niewydolności oddechowej (nasilająca się duszność, kaszel, gorączka)
  • i/lub z kontaktu z osobą, u której potwierdzono obecność wirusa lub jest ono wysoce prawdopodobne, 
  • które pracowały lub przebywały jako odwiedzające w jednostce opieki zdrowotnej, w której leczono pacjentów zakażonych SARS-CoV-2.

lub potwierdzoną infekcją koronawirusem

powinny:

do odwołania zawiesza się następujące procedury medyczne w Szpitalu Ujastek:

  • zabiegi ginekologiczne planowe (zarówno operacje, jak i drobne zabiegi, które mogą być przełożone na inny termin (w przypadkach tych pracownik szpitala będzie się kontaktował z pacjentką w celu potwierdzenia odwołania zabiegu i ustalenia sposobu ponownego ustalenia terminu)
  • tzw. porody rodzinne
  • kontrolne badanie KTG wykonywane w przebiegu ciąży o fizjologicznym przebiegu dotychczas w obrębie Izby Przyjęć Szpitala – za wykonanie tego badania w ramach zakresu badań opisanych ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA ZDROWIA z dnia 16 sierpnia 2018 r. w sprawie standardu organizacyjnego opieki okołoporodowej niezwłocznie po 40. tygodniu ciąży odpowiada placówka i lekarz, którzy sprawują opiekę nad ciężarną.

  

Bardzo prosimy Państwa o wyrozumiałość, odpowiedzialną postawę i współpracę w zakresie przestrzegania wprowadzonych zarządzeń. W podejmowanych działaniach kierujemy się troską o zdrowie naszych Pacjentek i najmniejszych podopiecznych Szpitala UJASTEK.