Szanowni Państwo,

 

W związku z dynamiczną sytuacją epidemiologiczną na terenie Polski związaną z zakażeniem koronawirusem SARS-COV-2 w trosce o zdrowie naszych pacjentów Dyrekcja Szpitala Położniczo-Ginekologicznego UJASTEK, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego wprowadziła całkowity zakaz odwiedzin na terenie zarządzanej placówki.

 

Dodatkowo ze względu na aktualną sytuację podjęte zostały następujące decyzje:

 

1. Na terenie Szpitala i na Izbie Przyjęć mogą przebywać wyłącznie pacjentki – bez osób towarzyszących. Wyjątkiem od 7 maja 2020 r. są porody rodzinne. O szczegółowych zaleceniach dot. możliwości uczestnictwa w porodzie siłami natury osoby towarzyszącej piszemy: https://ujastek.grupaneomedic.pl/article/104-komunikat_szpitala_polozniczo_ginekologicznego_ujastek_dotyczacy_porodow_rodzinnych

 

2. Od poniedziałku 16.03.2020 – do odwołania:

 

Zostają wstrzymane wszystkie planowe zabiegi ginekologiczne oraz konsultacje przed zabiegowe – BEZ ZMIAN POZOSTAJĄ PLANOWE CIĘCIA CESARSKIE I KWALIFIKACJE DO CC

 

DATA OBOWIĄZYWANIA ZALECEŃ MOŻE ULEC ZMIANIE W ZALEŻNOŚCI OD SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ W POLSCE

 

3. Od dnia 13.03.2020 roku zostaje wprowadzony do odwołania zakaz odwiedzin w Oddziale Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka. Codziennie rodzice mogą przywozić pokarm naturalny dla swojego dziecka, który będzie odbierany przy drzwiach wejściowych na Oddział. Informacje o dziecku będą udzielane telefonicznie w godz. 12.00-15.00. 

 

4. Ważne! Pacjentki prosimy o przebywanie w swoich odcinkach (najlepiej, żeby Panie jak najrzadziej opuszczały swoje sale), uprasza się o zaniechanie spacerów po Szpitalu.

 

Bardzo prosimy Państwa o wyrozumiałość, odpowiedzialną postawę i współpracę w zakresie przestrzegania wprowadzonych zarządzeń. W podejmowanych działaniach kierujemy się troską o zdrowie naszych Pacjentek i najmniejszych podopiecznych Szpitala UJASTEK.

 

Powyższe zalecenia obowiązują do odwołania.