Szanowni Państwo,

 

W związku z dynamiczną sytuacją epidemiologiczną na terenie Polski związaną z zakażeniem koronawirusem SARS-COV-2 w trosce o zdrowie naszych pacjentów Dyrekcja Szpitala Położniczo-Ginekologicznego UJASTEK, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego wprowadziła całkowity zakaz odwiedzin na terenie zarządzanej placówki.

 

Dodatkowo ze względu na aktualną sytuację podjęte zostały następujące decyzje:

 

1. Od jutra tj. 12.03.2020 – do odwołania:

 

a. Zostają wstrzymane porody rodzinne

b. Na terenie Szpitala i na Izbie Przyjęć mogą przebywać wyłącznie pacjentki – bez osób towarzyszących

 

2. Od poniedziałku 16.03.2020 – do odwołania:

 

Zostają wstrzymane wszystkie planowe zabiegi ginekologiczne oraz konsultacje przed zabiegowe – BEZ ZMIAN POZOSTAJĄ PLANOWE CIĘCIA CESARSKIE I KWALIFIKACJE DO CC

 

DATA OBOWIĄZYWANIA ZALECEŃ MOŻE ULEC ZMIANIE W ZALEŻNOŚCI OD SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ W POLSCE

 

3. Od dnia 13.03.2020 roku zostaje wprowadzony do odwołania zakaz odwiedzin w Oddziale Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka. Codziennie w godzinach od 12.00 do 15.00 rodzice mogą przywozić pokarm naturalny dla swojego dziecka, który będzie odbierany przy drzwiach wejściowych na Oddział. Informacje o dziecku będą udzielane telefonicznie w godz. 12.00-15.00.

 

4. Ważne! Pacjentki prosimy o przebywanie w swoich odcinkach (najlepiej, żeby Panie jak najrzadziej opuszczały swoje sale), uprasza się o zaniechanie spacerów po Szpitalu.

 

Bardzo prosimy Państwa o wyrozumiałość, odpowiedzialną postawę i współpracę w zakresie przestrzegania wprowadzonych zarządzeń. W podejmowanych działaniach kierujemy się troską o zdrowie naszych Pacjentek i najmniejszych podopiecznych Szpitala UJASTEK.

 

Powyższe zalecenia obowiązują do odwołania.