Drogie Pacjentki

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju zalecamy pacjentkom zgłaszanie się w maseczkach ochronnych jednorazowych i rękawiczkach ochronnych jednorazowych do Izby Przyjęć Szpitala oraz do przyszpitalnej Poradni Położniczo-Ginekologicznej KOC. Zalecamy również korzystanie z prywatnego długopisu podczas wypełniania formularzy.

 

Prosimy również, aby przy przygotowaniu rzeczy niezbędnych do pobytu w Szpitalu UJASTEK spakować odpowiednią ilość maseczek ochronnych jednorazowych.

Prosimy o zabranie średnio 4 maseczek na każdą dobę pobytu w Szpitalu (ilość maseczek jest uzależniona od przewidywanych dni pobytu w Szpitalu).

 

Drogie Pacjentki, równocześnie informujemy, że w trakcie porodu i gdy są Panie w swoim pokoju, to nie trzeba przebywać w maseczce.

Prosimy, aby w maseczce ochronnej jednorazowej zgłaszać się do Szpitala, jak również zakładać maseczkę ochronną jednorazową, gdy opuszczają Panie pokój, w którym przebywacie w Szpitalu.

 

Powyższe zalecenie podjęliśmy w związku z wprowadzonym 16 kwietnia 2020 r. obowiązkiem zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki, ust i nosa m.in. w miejscach ogólnodostępnych, w tym: w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych m.in. na potrzeby opieki zdrowotnej (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii).

 

Bardzo prosimy o wyrozumiałość i współpracę w zakresie przestrzegania ww. zaleceń. Ww. działania są podejmowane w trosce o bezpieczeństwo innych naszych pacjentek oraz naszego personelu.